top of page
Внутрішнє оздоблення

ЧИЩЕННЯ ЗОЛОТА, СРІБЛА, ПЛАТИНИ

 

На поверхні золотих прикрас із часом утворюється тонка плівка жиру, через яку виріб тьмяніє. Щоб очистити золото, потрібно розчинити в теплій воді трошки туалетного мила або миючого засобу і на кілька хвилин помістити прикрасу в цей розчин, щоб розм’якшити жир і бруд, що накопичилися на поверхні. Після цього зубною щіткою з м’якою щетиною обережно очистити поверхню. Жорсткими щітками чистити золото не рекомендується, на поверхні можуть залишитися подряпини.

 

Для чищення срібних прикрас скористайтеся зубною щіткою з м’якою щетиною і туалетним милом. Почистіть їх змоченою в мильній воді щіткою. Промийте в проточній воді й витріть насухо м’якою тканиною. Блиск можна повернути, потерши срібло зубним порошком.

 

Платина — стійкий метал і вимагає меншого догляду, ніж, наприклад, золото та срібло. За платиною доглядають так само, як і за золотом, але чистити виріб потрібно рідше.

Як доглядати за ювелірними виробами?  

                       

З часом ювелірні прикраси забруднюються,втрачають блиск, на них з’являються подряпини. Особливо страждають від цього каблучки, бо багато хто не знає, що в кремах та лосьйонах для рук містяться речовини, які можуть не лише змінити колір дорогоцінних металів, але навіть частково їх зруйнувати. У догляді за ювелірними виробами, хай то срібні ложки, платинові або золоті прикраси, з каменями або без, існують свої тонкощі.

 

Існує професійна процедура для надання захисно-декоративних властивостей золоту та сріблу — родіювання. Це вбереже ваші прикраси від забруднення, підвищить їхню відбивну здатність, жаростійкість... Родієве покриття застосовуються, наприклад, для захисту срібла від потемніння. На поверхню ювелірного виробу наносять тонкий шар родію завтовшки 0,1—25 мкм,. До речі, час від часу потрібно показувати ваші прикраси ювелірам для професійного очищення та огляду.

 

ДОРОГОЦІННЕ КАМІННЯ

 

У перснях найбільше пилу скупчується під каменем. Дістати бруд можна за допомогою ватяної палички, змоченою в одеколоні або гліцерині. Ювеліри радять скористатися сумішшю магнезії й нашатирного спирту. Після чищення слід відполірувати виріб шматочком замші або фланеллю.

 

Прикраси з діамантами вміщують на кілька хвилин у розчин прального порошку, а потім очищають поверхню щіткою з м’якою щетиною.

 

Перли потрібно берегти від висихання — частіше носити, іноді мити в теплій мильній воді, витирати м’якою ганчіркою. Зберігати необхідно окремо від інших ювелірних прикрас у м’якій коробочці. Одягати варто через десять хвилин після використання косметичних засобів і парфумів, щоб не змінився колір перлин.

Рекомендації

Найкраща ПОРАДА-
Прийти до нас за новою покупкою

bottom of page